Acil ! Baskılı Karton Bardak 2 GÜNDE TESLİM GarantiliHemen İnceleSatın Al * Çok Hızlı Ürün

FAQs

Frequently Asked Questions

Bardaklarınız siz son onayı verdiğiniz şekliyle baskıya alınır. Onay verdiğiniz baskının haricinde bir tasarım hatası olursa birebir değişimi sağlanır.
Teslimat süremiz maksimum 10 iş günüdür (elzem durumlar, doğal afet, savaş ve genel hammadde sorunu gibi durumlar hariç)
Ölçüleri farklı birçok kağıt bardak çeşidi vardır. Baskılı karton bardakların ölçü birimi normal bardaklara oranla biraz farklıdır. Sebebi ise ölçü birimin Amerikan ölçü birimi olmasıdır. Amerika ve Avrupa ölçü birimi farklılık göstermektedir. Bundan kaynaklı olarak ölçülerin ülkemiz standartlarına göre hesaplanması gerekmektedir. Bu ölçüler 2,5 oz’dan başlayıp yaklaşık 16 oz’a kadar değişmektedir. Bunlar:
  • 2,5 oz karton barda: Shot bardağı olarak geçmektedir, oldukça küçüktür.
  • 4 oz karton bardak: 112 ml’dir. Bir Türk kahvesi fincanı büyüklüğündedir.
  • 6 oz karton bardak: 140 ml’dir. Mısır ve dondurma gibi yiyeceklerin için kullanılır.
  • 7 oz karton bardak: 180 ml’dir. Sıcak ya da soğuk içecekler için en ideal boyuttur. Ayrıca en sık kullanılan bardak ölçüsüdür.
  • 8 oz karton bardak: 225 ml’dir. Bardakta satmaya uygun içecekler için uygundur.
  • 12 oz karton bardak: 340 ml’dir. Büyük boy servisler için kullanılır.
  • 14 oz karton bardak: Birçok kafe'de özel içecekler için tercih edilmektedir.
  • 16 oz karton bardak: 480 ml’dir. Karton bardaklar arasında en büyük boydur.
Baskılı karton bardaklarda en ideal boy 7 oz’dur. En çok tercih edilen ve tüketilen bardak çeşididir. Kurumsal bir çok firma ve iş yerinde 7 oz karton bardaklar soğuk sıvı, çay ve kahve için kullanılmaktadır.
Karton bardak üretim makinelerinde sensör tarafından sayılarak paketlenen bardaklarda eksik çıkma ihtimali oldukça azdır. Biz özel baskılı karton bardakları sipariş edilen miktardan biraz daha fazla üretmekteyiz ki olağan fire ve hatalarda müşterilerimize eksiksiz ürün vermek için. Olası eksik çıkan ürünlerde eksik kalan kısım kadar para iadesi yapılmaktadır.
Ambalaj malzemeleri ve tek kullanımlık gıda ürünlerinde temel kural, içine aldığı gıda maddesinin kimyasal yapısı ile en az ilişkiye geçen ambalaj malzemesinin en sağlıklı oluşudur. Tek kullanımlık bardaklarda şu an için en sağlıklı alternatif kağıt (karton) bardak kullanmaktır. Özellikle plastik bardaklarla servis edilen sıcak içeceklerde dioksin maddesinin içeceğin kimyasal yapısına geçmesi insan sağlığı açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. Karton bardaklar bu şekilde bir etkileşime girmedikleri için hiçbir zarar vermezler. Ayrıca, özel baskılı karton bardaklar'ın renklendirilmesinde kullandığımız boyalar gıda boyasıdır. Hiçbir kimyasal boya kullanmamaktayız. Yine baskılı karton bardaklar da hiçbir kimyasal yapıştırıcı kullanılmamaktadır.
İster web sitemiz üzerinden, isterseniz de whatsapp hattımız üzerinden minimum 1.000 adet özel baskılı karton bardak siparişi verebilirsiniz.